Najbezpečnejšia bitcoinová peňaženka: Online vs. Hardware

Online a hardvérové ​​peňaženky sú dve z najbežnejších možností ukladania a prístupu k vašej kryptomene. Pretože bezpečnosť je v súčasnosti väčším problémom ako kedykoľvek predtým, je dôležité vedieť, ktorá z nich je najbezpečnejšia bitcoinová peňaženka.

V tomto článku nájdete:

 • Rozdiely medzi online peňaženkou a hardvérovou peňaženkou
 • Výhody a nevýhody každého z nich
 • Ich spoločné použitie by mohlo byť ideálnym riešením na ochranu vašej meny a dobrého spánku v noci

Podľa nedávna štúdia o podvodoch s kryptomenami, Počas štvorročného obdobia od roku 2011 do roku 2015 bolo z 11 miliónov dolárov scamovaných 13 000 obetí. Bezpečnosť sa teraz musí brať vážne viac ako kedykoľvek predtým. Váš výber peňaženky je mimoriadne dôležitý, pretože bude určovať bezpečnosť a prístupnosť vašej meny.

Najbezpečnejšia bitcoinová peňaženka

Ak si stále nie ste istí, čo to vlastne bitcoinová (BTC) peňaženka je, prečítajte si tohto sprievodcu peňaženkou krok za krokom. Ak sa chcete dozvedieť viac o rozdieloch medzi online a hardvérovými peňaženkami, ktoré sú bezpečnejšie, pokračujte v čítaní tohto článku.

Najbezpečnejší typ bitcoinovej peňaženky

Rozdiel medzi online a hardvérovými peňaženkami

Bitcoinové peňaženky siahajú od nepriestrelných úložných zariadení, ktoré sa vám zmestia do dlane, až po užívateľsky prívetivé webové stránky s bezproblémovým používateľským rozhraním. Jedinou ťažkou vecou na nich je určiť, ktorá z nich je pre vás to pravé.

Dve z najbežnejších možností sú Online (online) a hardvér (offline zariadenia). Aby ste však lepšie porozumeli týmto dvom, je nevyhnutné najskôr pochopiť základný rozdiel medzi „horúcimi“ a „studenými“ peňaženkami..

Hot Storage vs. Skladovanie v chlade

To, či je alebo nie je peňaženka teplá alebo studená, závisí od jej internetového pripojenia. Horúca peňaženka je pripojená k internetu a je možné ju kedykoľvek použiť na uskutočnenie transakcie. Studená peňaženka je offline a nepripojuje sa priamo k webu, čo znamená, že ak chcete uskutočniť transakciu, musíte ju nejako prepojiť.

Profesionálny tip: Presun peňazí z horúcej peňaženky do studenej je pomerne bezproblémový. Najlepšie je prijímať peniaze prostredníctvom horúcej peňaženky a presunúť ich offline do studenej verzie, aby ste si ich mohli bezpečne uložiť. Na bežné transakcie si tak online ponecháte iba malý zostatok. Myslite na to, ako by ste mali platiť v hotovosti a vložiť väčšinu svojej výplaty na svoj sporiaci účet, pričom si nejaké peniaze necháte po ruke na víkend.

Vizualizujte si horúcu peňaženku ako svoj bežný účet a studenú peňaženku ako svoj sporiaci účet (alebo dokonca trezor schovaný vo vašom suteréne!). Prvé môžete použiť na nákup tovaru kedykoľvek, druhé slúžia skôr na bezpečné uchovanie.

Online vs. hardvérové ​​krypto peňaženky

Online peňaženky

Online bitcoinová peňaženka je spustená úplne z webu (prekvapenie !!!). Tieto webové peňaženky fungujú v cloude a ponúkajú bezkonkurenčný prístup. K svojim peniazom máte prístup odkiaľkoľvek na svete pomocou internetového pripojenia. Online peňaženky sú skvelým riešením pre ľudia, ktorí chcú ukladať malé množstvá bitcoinu na pravidelné nákupy.

online bitcoinová peňaženkaŠiroko používaná online bitcoinová peňaženka

Nevýhodou je, že vaše kľúče sú uložené na serveroch inej spoločnosti, čo znamená, že sú zraniteľnejšie voči krádeži alebo hacknutiu. Všeobecne však platí, že väčšina peňaženiek má zavedené statné bezpečnostné opatrenia.

Tip na trhu: Blockchain Wallet je najpopulárnejšia digitálna peňaženka na svete. Je to jednoduché, bezproblémové a bezpečné. Z týchto dôvodov si túto peňaženku vybralo viac ako 20 miliónov. Pre viac informácií, navštívte webovú stránku Blockchain a prečítajte si viac o ich službách.

Online peňaženka s kryptomenami zahŕňa tretiu stranu, ktorá kontroluje vaše prostriedky, čo znamená, že dôvera a bezpečnosť sú prvoradé. Mt. Gox Bitcoin hack viedlo k strate bitcoinu v hodnote 450 miliónov dolárov (3 miliardy dolárov pri dnešnom hodnotení!). Nezabudnite si urobiť prieskum a vyberte si renomované meno.

Klady:

 • Prístupné odkiaľkoľvek, kde máte pripojenie na internet
 • Žiadne ďalšie fyzické obmedzenia (napríklad to, že sa pri prístupe k peniazom musíte spoliehať na svoj vlastný počítač)
 • Niektoré je možné prepojiť s mobilnou a stolovou peňaženkou
 • Možno budete môcť nakupovať bitcoiny prostredníctvom burzy servera
 • Ak dôjde k napadnutiu vášho počítača, vaša peňaženka nebude priamo ohrozená

Zápory:

 • Menej bezpečné
 • Nedostatok kontroly

Hardvérové ​​peňaženky

Na rozdiel od online peňaženiek, ktoré sú v cloude, hardvérové ​​peňaženky ukladajú vaše súkromné ​​kľúče offline do hardvéru (opäť prekvapenie!). Toto je ukážkový príklad chladiarenského skladu. Ponúkajú určitú úroveň zabezpečenia, ktorej sa nemôžu vyrovnať online, mobilné alebo papierové peňaženky.

Hardvérová peňaženka

Široko používaná harwarová peňaženka – Trezor

Aj keď je vaša mena uložená offline, uskutočňovanie transakcií je stále jednoduché. Hardvérové ​​peňaženky sú vybavené zabezpečeným čipom alebo ekvivalentným zariadením, ktoré umožňuje uskutočňovať transakcie. Pripojíte ho k počítaču, zadáte pin a odošlete svoju menu.

Ak je online alebo mobilná peňaženka ako peňaženka v zadnom vrecku použitá na hotovosť, hardvérová peňaženka je ako nedobytný švajčiarsky bankový účet, ktorý slúži na vaše celoživotné úspory. Pretože nie sú pripojené k webu, nehrozí hackerstvo.

hardvérová peňaženkaJedna z najbezpečnejších bitcoinových peňaženiek – hardvérová peňaženka Ledger Nano

Keď si kúpite hardvér, dostanete reťazec „úvodných slov“. Ak dôjde k strate, krádeži alebo rozbitiu hardvéru, pomocou týchto slov môžete obnoviť prístup k svojej mene na novom zariadení (Write. Them. Down!).

Jedinou nevýhodou je, že musíte vykonať ďalšie kroky na uskutočnenie transakcie a hardvér je trochu drahý; je to však malá cena, ktorú treba zaplatiť. Necháme najvyššiu recenziu Amazonu na „Trezor“, poprednú hardvérovú peňaženku, zhrnúť to za nás:

Investoval som do kryptomeny už nejaký čas a ak chcete pre svoj kryptomenu najvyššiu úroveň zabezpečenia, potom je cestou hardvérová peňaženka. Aj keď sa 100 dolárov môže javiť ako veľa peňazí, z dlhodobého hľadiska je oveľa lepšie byť v bezpečí, ako ľutovať.

Klady:

 • Pridané vrstvy zabezpečenia
 • Žiadne internetové pripojenie neznamená žiadnych hackerov
 • PIN nikdy nezadáte do počítača
 • Uskutočňovanie transakcií je jednoduché

Zápory:

 • Menej pohodlné ako online peňaženky
 • Sú pomerne drahé (nový „Trezor“ stojí okolo 100 dolárov)
 • Môže sa stratiť alebo zlomiť

Aká je najbezpečnejšia bitcoinová peňaženka

Vaša úroveň zabezpečenia závisí od typu peňaženky, ktorú si vyberiete, a od poskytovateľa služieb, s ktorým spolupracujete. Každý druh je zabezpečený v rôznej miere. Aj keď najlepšia bitcoinová peňaženka pre vás závisí od vašich jedinečných okolností, najbezpečnejšia bitcoinová peňaženka je zďaleka hardvérová peňaženka.

Online peňaženky sú vo svojej podstate riskantnejšie z toho dôvodu, že sú pripojené k webu a v rukách tretích strán. Kedykoľvek ste online, necháte otvorenú malú možnosť hacknutia.

Keď to zhrnieme: hardvérové ​​peňaženky ponúkajú stupeň bezpečnosti, ktorý je nedosiahnuteľný prostredníctvom online, mobilnej alebo papierovej peňaženky..

Čítať: Najlepšie hardvérové ​​bitcoinové peňaženky 2018

Ako si vybrať online peňaženku

Napriek tomu, že hardvérové ​​peňaženky sú najbezpečnejšou bitcoinovou peňaženkou, online, mobilné a papierové peňaženky stále slúžia svojmu účelu. Ak sú všetky vaše peniaze v trezore ukrytom vo vašej stene, ako by ste zaplatili za jedlo v reštaurácii (Navštívte tento web nájsť vo vašej blízkosti reštauráciu, ktorá akceptuje BTC!).

Vedieť zvoliť správnu peňaženku s kryptomenami je zručnosť sama o sebe. Existuje veľa možností, z ktorých si môžete vybrať, a získanie tej správnej je kritickým krokom k bezpečnému zarobeniu peňazí v bitcoinovom svete. Postupujte podľa tohto kontrolného zoznamu a uistite sa, že ste si nastavili bitcoinovú peňaženku, ktorá je pre vás najlepšia.

Tip: Spýtajte sa 100 odborníkov na bitcoiny, ktorý z nich je najdôležitejší a väčšina by povedala, že multisignature je prerušovač obchodu.

 • Zabezpečenie: Má online peňaženka HTTPS? Sú prihlásenia silné? Majú záložnú frázu pre prípad, že by ste zabudli heslo? Predovšetkým si vyberte peňaženku s dvojstupňovým overením (napríklad heslo + SMS kód).
 • Multisig: Technológia viacerých podpisov vyžaduje viac ako jeden kľúč na autorizáciu bitcoinovej transakcie. To znamená, že na dokončenie transakcie bude musieť transakciu overiť viac strán. Berte to ako zmluvu, ktorá je neplatná, pokiaľ obe strany nepodpíšu a nedohodnú sa. Rozdiel je v tom, že druhým spoluzakladateľom môžete byť tiež vy iba z iného zariadenia. Takto by zlodej potreboval ukradnúť OBOCH súkromných kľúčov, aby získal prístup.
 • UX: Skúsenosti používateľov sú dôležité najmä pre tých, ktorí v tomto vesmíre začínajú. Je vaša peňaženka jednoduchá na obsluhu? Ak je to mätúce, mohlo by to skončiť tým, že by ste strávili hodiny času a frustrovali vás. Komplexné peňaženky sú samozrejme skvelé pre odborníkov, ktorí uskutočňujú komplikované transakcie, ale pri základných nákupoch potrebujete jednoduchosť.
 • Môžete zálohovať svoje bitcoiny? Jediným najdôležitejším opatrením, ktoré môžete urobiť, je zálohovanie bitcoinovej peňaženky. Ak to online poskytovateľ služieb neponúka, hľadajte inde.
 • Reputácia: Majte na pamäti, že tretia strana bude mať aspoň určitú kontrolu nad vašimi prostriedkami, čo znamená, že chcete niekoho, kto je renomovaný. Chceli by ste radšej svoje peniaze v Bank of America alebo John’s Backyard Bank? Najväčšie mená na webe sú väčšinou renomované, ale pre ďalšie overenie sa pozrite na Bitcoin Reddit a uvidíme, čo tvrdia bitcoinoví dodávatelia služieb.

Ak stratíte svoje BTC alebo ich pošlete podvodníkovi, je nenávratne preč. Transakcie sú konečné!

Záver

Výber najbezpečnejšej bitcoinovej peňaženky je zásadný pre ochranu vašich investícií. Nakoniec je najlepšia nejaká kombinácia online a offline úložiska.

Vyrovnanie dostatku peňazí v horúcom úložisku na nákupy a v chladiarenskom úložisku na úsporu je najbezpečnejším a najpohodlnejším spôsobom ukladania vašich bitcoinov..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me