Top 7 najlepších hardvérových peňaženiek v kryptomene pre rok 2019

Ak ste už nejaký čas v kryptomere, mali ste byť oboznámení s tým, ako chrániť svoje mince a aký typ peňaženky by ste ich mali mať uložené. V tomto článku vám ukážeme najznámejšie hardvérové ​​peňaženky.

Prečo by ste mali používať hardvérovú peňaženku?

Hardvérové ​​peňaženky vám dávajú väčšiu záruku bezpečnejšieho ukladania vašich kryptomien a tiež uľahčujú vaše platby rýchlejšie. To je jeden z dôvodov, prečo hardvérové ​​peňaženky pre bitcoiny zaznamenali v posledných rokoch stabilný rast. Tento článok podrobne vysvetľuje vaše najlepšie zariadenia na ukladanie bitcoinovej kryptomeny bez toho, aby ste museli prístup k týmto minciam vystavovať kybernetickým zločincom. Dobrou správou je, že všetky tieto zariadenia môžete kúpiť online a v priebehu niekoľkých dní si ich môžete nechať doručiť kamkoľvek na svete..

Kde sa nachádzajú moje kryptomeny?

Keď ľudia označujú hardvérové ​​peňaženky ako offline peňaženky, neznamená to, že mince sú uložené v zariadení, a preto k nim nemá nikto prístup, pokiaľ zariadenie neodcudzia. To je mylná predstava. Hardvérová peňaženka je iba zariadenie, ktoré nie je ľahko pripojené na internet. Súčasťou zariadenia je aplikácia, ktorá je bránou k vašim minciam v blockchaine.

Vaše tokeny sú vždy v blockchaine. Čo je teda potrebné pre hardvérové ​​zariadenie, keď na ňom nie sú vaše kryptomeny, ako by ste sa mohli pýtať? Áno, nedržia kryptomeny, ale ponechávajú si prístup k kryptomenám nazývaným súkromné ​​kľúče alebo počiatočné slová, ktoré vás vlastne spájajú s vašimi kryptomenami na blockchaine. Tieto hardvérové ​​zariadenia sú tiež šifrované, takže aj keď dôjde k strate alebo odobratiu zariadenia, tieto kľúče nemôžu byť odcudzené, čím chránia vaše kryptomeny. Vytváranie účtov a generovanie kľúčových / úvodných slov sa deje v šifrovanom prostredí hardvérového zariadenia, a keďže nejde o samotné zariadenia pripojené k internetu, nemajú kybernetickí útočníci vôbec žiadnu možnosť získať prístup k finančným prostriedkom ľudí a zbaviť sa ich..

Akékoľvek väčšie množstvo kryptomeny, ako je to, ktoré si môžete dovoliť stratiť, sa odporúča uložiť na hardvérové ​​zariadenie. Nasleduje najlepšia možnosť, do ktorej môžete investovať svoje peniaze pre lepšie zabezpečenie svojich mincí..

Najlepšie hardvérové ​​peňaženky pre kryptomenu pre rok 2019

Hardvérová peňaženka Ledger Nano S

Hlavná kniha

The Ledger Nano S je jednou z najlepších peňaženiek za bitcoiny a alternatívne kryptomeny, aké kedy môžete získať. Vaše mince sú uložené a transakcie sa tiež uskutočňujú v rámci zariadenia. Svoje transakcie môžete skontrolovať a potvrdiť na obrazovke zabudovanej do zariadenia. Vďaka šifrovaniu súkromných kľúčov v zariadení je prístup k finančným prostriedkom obmedzený iba na samotné zariadenie. Vďaka tomu sú vaše mince v bezpečí. Ak by vás zaujímalo, prečo by ste mali vlastniť Ledger Nano S – mali by ste si prečítať náš článok: Najdôležitejších 7 dôvodov, prečo by ste mali vlastniť peňaženku Ledger

Ledger Nano S podporuje: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Ark (ARK), Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin Gold (BTG), Expanse (EXP), Dash (DASH), Digibyte ( DGB), dogecoiny (DOGE), Komodo (KMD), Litecoin (LTC), NEO (NEO), Pivx (PIVX), Posw Coin (POSW), Qtum (QTUM), Stealthcoin (XST), hviezdne lúmeny (XLM), Stratis (STRAT), Ubiq (UBQ), Vertcoin (VTC), Viacoin (VIA), Ripple (XRP), Zcash (ZEC) a mnoho ďalších. Celkovo hardvérová peňaženka podporuje viac ako 1 000 mincí. Môžete si pozrieť celý zoznam tu.

Bitcoinová peňaženka Trezor

trezor

Bitcoinová peňaženka Trezor je tiež jednou z najbezpečnejších peňaženiek na súčasnom trhu. Aj keď sa používa v systéme infikovanom malvérom, Trezor sa stále ukazuje ako zabezpečený, pretože uchováva vaše súkromné ​​kľúče offline a tiež podpisuje bitcoinové transakcie. Trezor je odporúčaný pre menej technických používateľov, pretože je jednoduchý na používanie.

Kryptomeny, ktoré Trezor podporuje: Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Dash (DASH), Zcash (ZEC), Namecoin (NMC), Dogecoin (DOGE) ), Tokeny ERC-20

Hardvérová peňaženka KeepKey

Keepkey

The Hardvérová peňaženka KeepKey je ďalšou jednoduchou a výkonnou hardvérovou peňaženkou na kryptomeny, ktorá chráni vaše bitcoiny. KeepKey funguje v podstate na akomkoľvek operačnom systéme, Windows, Mac a Linux. Je to zariadenie triedy USB HID, čo znamená, že pre správnu funkciu operačného systému nevyžaduje žiadny ovládač. Používateľovi je poskytnutá jednorazová príležitosť zapísať si 12-slovný kľúč na obnovenie. Pretože KeepKey nemá nainštalovaný žiadny operačný systém, nemôže byť infikovaný malvérom a inými programami používanými kybernetickými útočníkmi.

KeepKey v súčasnosti podporuje bitcoiny (BTC), litecoiny (LTC), dogecoiny (DOGE), ethereum (ETH), Dash (DASH), bitcoinové peniaze v hotovosti (BCH) a bitcoinové zlato (BTG).

Peňaženka CoolWallet S.

coolwallet

CoolWallet je flexibilná, vodotesná peňaženka, ktorá udržuje prístup k vašim kryptomenám 100% offline. Bez ohľadu na to, aké zraniteľné sú vaše sieťové pripojenia, vaše súkromné ​​kľúče nikdy neopustia zariadenie CoolWallet. Jeho OTP systém umožňuje používateľom podpisovať svoje transakcie offline. CoolWallet je zariadenie v tvare kreditnej karty, ktoré sa perfektne hodí do vašej peňaženky. CoolWallet momentálne podporuje;

 • Bitcoin (BTC)
 • Éter (ETH)
 • Litecoin (LTC)
 • Zvlnenie (XRP)
 • Bitcoinová hotovosť (BCH)
 • Ikona (ICX)
 • Žetóny ERC20

Bitcoinová kreditná karta OpenDime

opendime

OpenDime je elegantné malé zariadenie USB, ktoré vám umožňuje utrácať bitcoiny ako dolárové bankovky. Funguje s akýmkoľvek počítačom, notebookom alebo mobilným zariadením. To sa však líši od všetkých ostatných spomenutých zariadení, pretože súkromné ​​kľúče sa generujú v rámci zariadenia a nikomu sa neodhalia. Strata zariadenia môže síce znamenať stratu vašich kryptomien, ale načítanie určitej hodnoty bitcoinu a jeho odovzdanie niekomu ubezpečuje osobu, že si nemôžete vziať späť finančné prostriedky. OpenDime momentálne podporuje iba bitcoiny.

Corazon

Je to relatívne nové kryptomena hardvér peňaženka, ktorú postavila spoločnosť SatoshiLabs v spolupráci so singapurskou spoločnosťou zaoberajúcou sa dizajnom luxusných doplnkov Gray. Je to dizajnová hardvérová peňaženka, ktorá je zvonka tvorená krásnym strieborným titánom. Nie je to však lacné. Corazon je pri cene 700 až 1 500 dolárov najdrahšou krypto peňaženkou.

Za spoločnosťou Trezor stojí spoločnosť SatoshiLabs. Preto je Corazon funkčne zvnútra iba Trezor Model T a zvonka má titánové puzdro, ktoré poskytuje výrazný estetický rozdiel a niekoľko ďalších funkčných rozdielov..

Šedé titánové puzdro ponúka dve kľúčové výhody v porovnaní s predvoleným tvarovaným plastovým puzdrom Trezor Model T; mimoriadna trvanlivosť a jej napodobňovanie falšovateľmi je náročné.

Peňaženka ponúka vysoké zabezpečenie a tiež podporuje širokú škálu kryptomien vrátane BTC, BCH, BTG, LTC, DASH, DOGE, ETC, ETH, ERC20, NEM, NMC, ZEC, EXP a UBQ.

Mini peňaženka Archos Safe-T

Safe-T Mini je ďalšou relatívne novou hardvérovou peňaženkou v krypto priemysle. Vyrába ju francúzska elektronická spoločnosť Archos, ktorá bola založená v roku 1988. Spoločnosť vyrába smartphony, tablety, prenosné mediálne zariadenia, prenosné zariadenia na ukladanie dát a nedávno sa do kryptomien dostala prostredníctvom hardvérovej peňaženky Safe-T mini..

Je to veľmi základná verzia krypto hardvérovej peňaženky, ktorá je celkom bezpečná. Peňaženka zatiaľ podporuje niekoľko kryptomien vrátane; Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, ERC-20 tokeny a bitcoinové zlato.

Medzi jeho výhody patrí; generovanie a ukladanie vašich súkromných kľúčov offline, integrovaná obrazovka, ktorá zobrazuje informácie o transakciách a šifrovaná pamäť čipovej sady.

Bonus: Digitálny bitbox

bitbox

Digitálny bitbox je hardvérová peňaženka pre viac kryptomien, ktorú vyrobila švajčiarska spoločnosť s názvom Shift Devices AG. Zariadenie je dodávané s natívnym softvérom, ktorý vylučuje riziko spojené s rozšíreniami na báze prehľadávača. Súkromné ​​kľúče sa generujú a ukladajú v zariadení, a nie v počítačovom zariadení, na ktorom sa používa; to z neho robí najlepšiu voľbu pre riešenie chladenia. Zariadenie Digital Bitbox ukladá bitcoiny, ethereum, ethereum classic a ďalšie tokeny ERC20.

Zariadenie tiež poskytuje viac funkcií ochrany podpisov pre potvrdenie transakcie kryptomeny. Ponúka tiež inteligentné overenie a dvojfaktorovú autentizáciu pre zariadenia so systémom Android a IOS.

Dôvody, ktorým môžete hardvérovej peňaženke vždy dôverovať

 • Vaše súkromné ​​kľúče sú bezpečne uložené v chránenej oblasti prístroja a nemožno ich preniesť ako obyčajný text.
 • Hardvérové ​​peňaženky potrebujú na vykonanie transakcie fyzické potvrdenie. Ten, kto nemá vaše zariadenie po ruke, nemôže rýchlo získať prístup k vašim finančným prostriedkom.
 • Hardvérové ​​peňaženky sú imúnne voči počítačovým vírusom.
 • Pretože spoločnosti pre tieto zariadenia používajú softvér s otvoreným zdrojom, je možné operáciu zariadenia ľahko overiť.

Zdroj obrázku: LameSheep

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me