Investície do Polkadotu (DOT) – všetko, čo potrebujete vedieť

Po hrboľatom začiatku, ktorý zahŕňal hacknutie 60% finančných prostriedkov spoločnosti ICO, je Polkadot konečne pripravený na verejné použitie. Tento blockchain novej generácie prináša na trh množstvo nových funkcionalít a interoperability. Preto je Polkadot v súčasnosti jedným z najočakávanejších projektov v tomto sektore. Tu je niekoľko dôvodov, prečo si táto platforma získava novú podporu.

Čo je Polkadot (DOT)?

Polkadot je viacreťazcová aplikácia prostredie ktorá umožňuje krížovú spoluprácu na predtým nepredstaviteľnej úrovni. Polkadot konkrétne umožňuje používateľom posielať cez blockchainy nielen tokeny. Polkadot umožňuje týmto sieťam komunikovať skutočné údaje.

Aké problémy rieši Polkadot (DOT)?

Polkadot sa pokúša vyriešiť jeden z najnaliehavejších problémov blockchainového sektoru, interoperabilitu. V súčasnosti je trh v stave extrémneho rozčlenenia. Blockchainy fungujú ako samostatné ostrovy dát s malým spôsobom využitia informácií, ktoré majú iné siete. Polkadot eliminuje tieto obavy integráciou rôznych patentovaných technológií. Pozoruhodné je, že Polkadot je dokonca schopný komunikovať informácie zo súkromných blockchainov do verejných sietí a naopak.

Výhody Polkadotu (DOT)

Existuje nekonečné množstvo dôvodov, prečo by ste chceli prepojiť jednotlivé blockchainy. Po prvé, schopnosť posielať akýkoľvek typ údajov naprieč akýmkoľvek typom blockchainu spôsobila revolúciu v tomto sektore. Tieto údaje môžete prenášať medzi verejnými, otvorenými blockchainmi bez povolenia a využívať najlepšie vlastnosti jednotlivých sietí.

Týmto spôsobom predstavuje Polkadot novú éru v škálovateľnosti, interoperabilite a bezpečnosti. Flexibilná a adaptívna architektúra spoločnosti umožňuje technológiu budov vrátane inteligentných kontraktačných platforiem. Týmto spôsobom môžu vývojári začať vytvárať aplikácie novej generácie, ktoré získavajú oprávnené dáta zo súkromného blockchainu a používajú ich na verejnom blockchaine. Niektorí analytici týchto schopností naznačujú, že Polkadot predstavuje dôveryhodnú hrozbu pre dominanciu Etherea.

Ako funguje Polkadot (DOT)

Systém Polkadot funguje jedinečným spôsobom, ktorý spája sieť heterogénnych blockchainov nazývaných parachains a parathreads. Tieto reťaze sa pripájajú k relé Polkadot Relay Chain a sú nimi zaistené. Existujú aj prípady, keď sa tieto reťazce pripájajú k externým sieťam aj prostredníctvom mostov. Tento dizajn poskytuje Polkadotu zvýšenú flexibilitu. Tu sú hlavné komponenty siete.

Reťazová reťaz

Jadrom funkčnosti Polkadotu je reťazový relé. Tento protokol je zodpovedný za zdieľané zabezpečenie, konsenzus a krížovú interoperabilitu siete. Konsenzus v reléovom reťazci sa dosahuje najmä prostredníctvom dvoch mechanizmov konsenzu s jednou zodpovednosťou. Prvý je určený na blokovú výrobu a druhý pomáha dosiahnuť konečnosť.

Padáky

Parachains sú suverénne blockchainy. Jedná sa o siete, ktoré majú svoje vlastné tokeny. Vo väčšine prípadov sú tieto siete optimalizované pre konkrétne prípady použitia. Parašutisti si môžu slobodne navrhnúť svoje vlastné mechanizmy riadenia, ktoré umožňujú maximálnu slobodu bez toho, aby ovplyvňovali ostatné parašutisty.

Parathreads

Parathreads fungujú podobne ako parachainy, ale s niekoľkými malými vylepšeniami. Tieto siete fungujú na princípe pay-as-you-go. Tento model je nákladovo efektívnejší pre blockchainy, ktoré na svoje správne fungovanie nepotrebujú nepretržité pripojenie k sieti.

Mosty

Ďalšou dôležitou vlastnosťou sú mosty. Tento protokol umožňuje parašutistom a parathreadom pripojenie a komunikáciu s externými sieťami, ako je bitcoin. Mosty rozširujú interoperabilitu siete.

DOT Token

Token DOT je natívny token siete Polkadot. Ako taký plní v systéme niekoľko dôležitých rolí. Používa sa na účasť na rozhodovaní o správe vecí verejných vrátane predkladania návrhov, hlasovania a väzieb. Môže slúžiť aj ako elektronický platobný systém.

Správa vecí verejných

Polkadot má viacvrstvový model riadenia. Tento model umožňuje, aby došlo k aktualizáciám protokolu bez potreby vykonávania hard forkov. Systém integruje transparentné hlasovanie na reťazci, aby bola komunita súdržná. Komunita Polkadot sa skladá z dvoch skupín:

Členovia rady

Členovia rady sú volení tak, aby zastupovali pasívne zainteresované strany. Tieto uzly slúžia dvom primárnym rolám. Môžu navrhovať nové referenda v sieti a môžu hlasovať za návrhy, ktoré považujú za nebezpečné alebo neúnosné.

Technický výbor

Sieť pozostáva aj z technickej komisie. Táto skupina je zložená z tímov aktívne budujúcich Polkadot. Medzi ich povinnosti patrí navrhovanie mimoriadnych referend. Tento systém pomáha zrýchliť hlasovanie a implementáciu najdôležitejších aktualizácií siete.

Konsenzus GRANDPA

Polkadot zaujíma odlišný prístup k mechanizmom konsenzu. Platforma predstavuje trh s novým mechanizmom konsenzu známym ako GRANDPA (dohoda s predponou rekurzívneho odvodenia predkov odvodených od GHOST). Tento mechanizmus poskytuje Polkadotu bezpečnejšiu a odolnejšiu sieť. Konkrétne umožňuje sieťam združovať zabezpečenie. Pridané ochrany sa potom agregujú a použijú na všetky.

GRANDPA

Program GRANDPA je neuveriteľne rozšíriteľný v porovnaní s kryptomenami staršej generácie, ako je napríklad Ethereum. Napríklad Ethereum zvládne okolo 12 t / s. GRANDPA ponúka zásadný upgrade. Systém poskytuje takmer okamžité časy potvrdenia. V priemere za bežných sieťových podmienok dokončenie transakcie trvá sekundu. Na splnenie tejto úlohy zavádza GRANDPA do systému konsenzu niekoľko nových rolí.

Menovatelia

Menovatelia majú za úlohu zabezpečiť Relay Chain. Táto úloha vyžaduje, aby nominanti vybrali dôveryhodných validátorov a vytyčovali bodky v ekosystéme.

Validátory

Validátory sú zodpovedné za zabezpečenie prenosového reťazca. Validátori idú okolo tejto úlohy vkladaním bodiek, validáciou dôkazov od kolaborátorov a účasťou na zhode s ostatnými validátormi v sieti.

Zostavovatelia

Cieľom prekladateľov je udržiavať zlomky zhromažďovaním transakcií zlomkov od používateľov. Po zhromaždení týchto informácií prekladatelia predložia dôkazy pre validátorov.

Rybári

Sieť tiež využíva niektoré jedinečné monitorovacie protokoly známe ako Rybári. Tieto uzly monitorujú sieť a hlásia zlé správanie validátorom. Zejména Collators a ktorýkoľvek úplný uzol parašutizmu môžu vykonávať rybársku úlohu v ekosystéme Polkadot.

Technické špecifikácie

Polkadot bol postavený od základu s cieľom zjednodušiť najbežnejšie programovacie úlohy spojené s vývojom Dappu. Platforma bola postavená s Substrát. Substrát je na trhu veľmi populárny, pretože zjednodušuje proces vytvárania, nasadzovania, upgradovania a experimentovania s rôznymi typmi blockchainov špecifických pre aplikáciu. Táto integrácia umožňuje tvorcom DApp venovať väčšiu pozornosť skôr inováciám ako mechanike budovania a prevádzkovania blockchainu.

Polkadot Technical cez domovskú stránku

Polkadot Technical cez domovskú stránku

Polkadot tiež integruje flexibilný sieťový rámec naprieč platformami pre aplikácie typu peer-to-peer známy ako libp2p. Keď to skombinujete s runtime prostredím, ktoré vývojárom umožňuje kódovať v rôznych jazykoch vrátane Rust, C ++ a Golang, je ľahké vidieť, ako Polkadot vylepšuje pôvodný dizajn Ethereum.

História Polkadotu (DOT)

História Polkadotu v skutočnosti začína históriou éteru. Vidíte, Polkadot založil spoluriešiteľ spoločnosti Ethereum, Gavin Wood. Wood bol spoluzakladateľom, počiatočným technickým riaditeľom a hlavným vývojárom spoločnosti Ethereum. On je tiež dobre známy ako jednotlivec, ktorý vynašiel Pevnosť inteligentný programovací jazyk pre zmluvy, ktorý je jadrom funkcionality Etherea.

Wood sa rozhodol opustiť Ethereum, aby vybudoval robustnejší programovateľný blockchain začiatkom roka 2016. Konkrétne uvažoval nad tým, ako vyvinúť zlomkovú verziu Etherea. Do októbra 2016 nechal vypracovať technické aspekty a zverejnil dokumentáciu k blockchainu.

ICO

Presne o rok neskôr Polkadot spustil svoju Prvú ponuku mincí. Akcia, ktorá sa konala od 15. do 27. októbra 2017, bola jednou z najväčších ICO v tej dobe. Spoločnosť konkrétne zabezpečila zhruba 145 miliónov dolárov. Úspešnosť podujatia však nemala žiadny úspech.

O necelé dva týždne neskôr bol napadnutý program Parity Technologies, pôvodne EthCore, jeden z hlavných vývojových tímov stojacich za Polkadotom. Výsledkom tohto hacku bola celková strata okolo 150 miliónov USD. Je smutné, že financovanie ICO od Polkadotu predstavovalo zhruba 60% zmrazených finančných prostriedkov počas hackovania. Táto strata financovania spomalila vývoj v prvých dňoch projektu.

2018

V roku 2018 sa Polkadot silným trhom vrátil BBQ breza testnet. Dôležité je, že toto uvedenie na trh preukázalo schopnosť vybudovať a nasadiť reťazec inteligentných zmlúv Web Assembly so substrátom. V decembri toho istého roku nadácia Web3 oznámila spustenie úsilia v oblasti financovania grantového programu na zlepšenie ekosystému Web3. Obzvlášť obe ChainSafe a Soramitsu dostali granty na implementáciu Polkadot Runtime Environment v Go a C.++.

2019

Vlani Polkadot pokračoval vo svojej ceste. Spoločnosť dosiahla významný míľnik po dokončení svojho PoC-3 a spustení svojho testnetu Alexander. Nový vývoj priniesol vylepšený mechanizmus riadenia a množstvo ďalších nových funkcií. V roku 2020 Polkadot posunul svoj vývoj ešte ďalej. Platforma nedávno povolila prevody zostatkov.

Ako kúpiť Polkadot (DOT)

DOT nájdete na rôznych špičkových renomovaných burzách na trhu. Väčšina búrz neponúka priame fiat obchodným párom DOT. Najprv budete musieť načítať fiat menu a potom ju previesť na ETH alebo BTC. Ak už máte BTC alebo ETH, môžete tieto kryptomeny obchodovať priamo za DOT.

Poladot (DOT) je k dispozícii na Binance.

Investície do Polkadotu (DOT) - všetko, čo potrebujete vedieť Investície do Polkadotu (DOT) - všetko, čo potrebujete vedieť Investície do Polkadotu (DOT) - všetko, čo potrebujete vedieť
★★★★★ ★★★★★ Binance Recenzie

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Kraken recenzia

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

★★★★★ ★★★★★ Recenzia Poloniex

Hodnotenia webu Securities.io určuje náš redakčný tím. Vzorec na hodnotenie maklérov digitálnych aktív (kryptomena) zohľadňuje desiatky faktorov, vrátane poplatkov a minimálnych poplatkov za účet, obchodných platforiem, podpory zákazníkov, regulačných orgánov a investičných možností..

Najlepšie pre

Pokročilí obchodníci

Najlepšie pre

Obchodníci z USA

Najlepšie pre

Jednoduchosť použitia

Poplatky za obchodovanie

0,10%

Poplatky za obchodovanie

0,16%

Poplatky za obchodovanie

0,125%

Propagácie

10% Cashback

Zľavový kód: EE59L0QP

Propagácie

Žiadne

Propagácie

Žiadne

Ako uchovávať Polkadot (DOT)

Existuje niekoľko spôsobov, ako bezpečne uložiť svoj Polkadot (DOT). Platforma ponúka úradníka Peňaženka Polkadot JS používateľom zadarmo. Peňaženka sa rozpadá na dve časti. Sekcia Controller (Riadiaca jednotka) môže vydávať objednávky v sieti, zatiaľ čo funkcia Stash sa používa pri ukladaní veľkého množstva DOT.

Aj pre túto kryptomenu existuje niekoľko skutočne skvelých mobilných peňaženiek. Jednou z najobľúbenejších možností je Polkawallet aplikácia Tento Android Dapp umožňuje používateľom ľahko a rýchlo ukladať DOT. Mobilné aplikácie sú oveľa pohodlnejšie, ale sú náchylnejšie na hackerstvo, pretože zostávajú online.

Ak hľadáte investíciu do DOT alebo ak plánujete HODLing tejto kryptomeny na dlhšiu dobu, najlepšou voľbou je hardvérová peňaženka. Hardvérové ​​peňaženky uchovávajú vaše kryptomeny offline v „chladnom úložisku“. Táto stratégia znemožňuje online hrozbám prístup k vašim podielom. The Ledger Nano S alebo pokročilejšie Ledger Nano X obaja podporujú Polkadot (DOT).

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me