Obchodníci s derivátmi: Vyšší úrok z ETH ako BTC

Kliknite na tento obrázok vyššie a Prihlásiť Se a vložiť alebo obchodovať minimálne 5 USDT (alebo iné kryptomeny v ekvivalentnej výške), aby ste zarobili 3 USDT

Kľúčové jedlá

  • Trhy s derivátmi v poslednej dobe prejavujú vyšší záujem o ETH radšej než BTC, keďže obchodníci sa zdajú byť ochotnejší staviť na druhé najväčšie kryptomeny.
  • Údaje tiež ukazujú, že súčasný trend ETH je pravdepodobnejšie, že vydrží.
  • BTC Zdá sa, že obchodníci s derivátmi hrajú skôr bezpečne ako špekulatívne.

Nové peniaze sa dostávajú na trh ETH

Zmeny otvoreného záujmu sú zásadnými ukazovateľmi, ktoré ukazujú, či sa na trh dostávajú nové peniaze. Údaje zo spoločnosti Skew ukazujú, že agregovaný otvorený záujem spoločnosti ETH futures a swapy sa od polovice mája ustavične zvyšuje, ich počet dosiahol najvyššiu úroveň za mesiac. Rastúci trend otvoreného záujmu by tiež mohol naznačovať, že súčasný trhový trend by mohol naberať na obrátkach. Je preto pravdepodobné, že to bude pokračovať.

Naproti tomu, BTC futures a swapový otvorený úrok na OKEx sa do istej miery udržiava na súčasnej úrovni. Aj keď neočakávame náhly pokles BTC OI sa z krátkodobého hľadiska javí ako klesajúci. Aj keď zníženie OI môže byť iba časťou obrazu, zdá sa, že na trhu je stavanie relatívne neochotné BTC ceny v súčasnosti.

Obrázok 1a: ETH futures & Zamieňajte OI na OKEx Obrázok 1b: BTC futures & Vymeňte OI na OKEx

Zdroj: Skew

Z ETH vyplýva stabilita volatility, zatiaľ čo BTC klesá

Implikovaná volatilita by mohla poskytnúť širší obraz o trhoch. Vidíme to ETHIV sa zotavila a je relatívne stabilná po poklese z 20. mája ETHUSDT nedokázal zabezpečiť 215 úrovní a ustúpil do oblasti 206.

Na druhej strane IV BTC v poslednej dobe pomerne kolíše, najmä bitcoin, ktorý opäť čelil silnému odmietnutiu na 10 000 úrovniach.

OKEx Technical Weekly zdôraznil, že hlavné kryptosú radi BTC a ETH zlyhali pri prelomení kľúčových úrovní odporu (BTC: 10 000; ETH: 220). Vzhľadom na to, že prvá aj druhá najväčšia kryptomena nedokázali prelomiť svoju rozhodujúcu úroveň odolnosti, IV nám môže povedať, že je to ETH sa zdá byť porovnateľne priaznivý alebo aspoň ochotnejší na to, aby ho obchodníci stavili. Naopak, zníženie BTCIV môže naznačovať, že obchodníci nemusia mať stále jasno v krátkodobom smerovaní kryptomeny.

Obrázok 2a: ETH implikovaná volatilita Obrázok 2b: BTC implicitná volatilita

Zdroj: Skew

Pozícia swapu ETH pozitívna, BTC záporné

Základom je rozdiel medzi spotovou cenou a cenou futures. Krátkodobý dopyt a ponuka produktu sú opäť hlavnými faktormi, ktoré by mohli posunúť základňu. Pozitívny základ znamená, že obchodníci boli ochotní zaplatiť prirážku za nákup futures. Rovnako negatívny základ znamená, že futures sa obchodovali so zľavou, čo znamená, že cena futures je nižšia ako spot.

Údaje zo spoločnosti Skew ukazujú, že základom ETHUSD swap na OKEx bol hlavne na pozitívnej strane, zatiaľ čo základom BTCUSD Zdá sa, že výmena sa začala meniť len nedávno. Hoci by základňa niekedy mohla kolísať, obchodníci by mali zmenu základne pozorne sledovať.

Obrázok 3a: Výmena OKEx ETHUSD – Obrázok 3b: Výmena OKEx BTCUSD Coinbase ETHUSD základ – Coinbase BTCUSD základ

Zdroj: Skew

Rovnaká pravdepodobnosť porušenia kľúčových rezistencií v júni pre ETH a BTC

Údaje o trhoch s opciami môžu obchodníkom a investorom vždy poskytnúť farby trhu na vyhodnotenie prístupov ostatných účastníkov trhu a pravdepodobné číslo by mohlo byť zaujímavé.

Ako sme už spomenuli vyššie v tomto článku, oboje BTC a ETH boli nedávno odmietnuté ich kľúčovými úrovňami odporu. Vyššie uvedené údaje môžu naznačovať, že obchodníci boli ochotnejší staviť ETH, trhu s opciami však ukazuje, že pravdepodobnosť ETH byť na konci júna nad 220 je len asi 28%, zatiaľ čo pravdepodobnosť BTC byť nad 10 000 do konca júna je okolo 29%.

Inými slovami, zdá sa, že trh s opciami verí, že existovala iba asi 1/3 šancí, že dva popredné krypty prelomia dva spomínané kľúčové odpory do konca júna. Stojí za zmienku, že čísla pravdepodobnosti sa neustále menia podľa trhových podmienok.

Obrázok 4a: Prob. ETH nad x $ za splatnosť. Obrázok 4b: Prob. Z BTC nad x $ za splatnosť

Zdroj: Skew

Pomer Put / Call BTC na úrovni 6 mesiacov

Boli sme krytina BTCPomer put / call pred bitcoinom na polovicu. Veríme, že rastúci pomer put / call naznačuje, že obchodníci s opciami sa sústreďujú na zaistenie rizika poklesu BTC ceny, skôr ako nastavenie pre špekulatívne obchody.

Odkedy BTC sa vznášal blízko 9 000 úrovní, pomer put / call vystúpil na úroveň, keď BTC začiatkom mája sa dotkla 10 000. To by mohlo naznačovať, že obchodníci s opciami nemusia očakávať a BTC cenový odraz na súčasnej úrovni.

Obrázok 5: Pomer Put / Call BTC

Zdroj: Skew

Autor: Cyrus Ip

Výskumný analytik, OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me