Bitcoin rastie oproti očakávaniam trhu po páde na polovicu, ale maloobchodní obchodníci zostávajú opatrní: budúcnosť v piatok

Futures Friday je týždenný prehľad štvrťročných bitcoinových futures na OKEx.

Začiatkom tohto týždňa zavŕšili bitcoiny (BTC) svoju tretiu polovicu udalosti. Deň pred polovicou sa ceny prepadli o viac ako 1 500 dolárov a spustili významné likvidácie na trhu s derivátmi. Od polovice o polovicu však BTC stúpa a vo štvrtok opäť dosiahla 10 000 dolárov.

Bitcoin počas tohto týždňa zhodnotil viac ako 10 percent, stúpol z 8 600 dolárov na obchodovanie okolo 9 500 dolárov v čase tlače, podľa ceny OKEx Quarterly Future (BTCUSD0626). Výkonnosť bitcoinu po rozdelení na polovicu je zatiaľ v kontraste so všeobecným očakávaním trhu na pokles ceny.

Pri pohľade na obchodné údaje OKEx vidíme, že pomer BTC dlho / krátko sa v posledných dňoch tohto týždňa naďalej pohyboval okolo 1,0, čo naznačuje, že len málo maloobchodných obchodníkov otvára dlho, zatiaľ čo cena vzrástla o 1 500 dolárov z minima uplynulého víkendu.

Medzitým BTC Basis odráža optimistický výhľad, pretože prémia sa opäť vrátila. Pomer požičiavania rezervy však ukazuje, že spotový trhový nákup stratil určitú dynamiku, čo je výstraha pre krátkodobé býky.

OKEx Štvrťročné futures na BTC (BTCUSD0626) 1H graf. Zdroj: OKEx

Čítanie obchodných údajov OKEx

Navštívte stránku obchodných údajov OKEx a preskúmajte viac ukazovateľov.

Pomer BTC dlhý / krátky

Prudký pokles cien 10. mája spôsobil, že predchádzajúci rastúci pomer Long / Short klesol. Pri následnom opätovnom raste cien sa pomer príliš nezlepšil a stále je pod 1,0. To môže naznačovať, že obchodníci pokračujú v zaisťovaní svojich spotových pozícií aj napriek cenovému zotaveniu bitcoinu.

Čas zberu dát: 5/8 0:00 – 5/17 4:00 (UTC)

Long / Short Ratio zobrazuje pomer celkového počtu používateľov otvárajúcich dlhé pozície k otvoreniu krátkych pozícií. Pomer je zostavený zo všetkých termínových obchodov a permanentných swapov. Dlhá / krátka strana používateľa je určená jeho čistou pozíciou v BTC.

Na trhu s derivátmi musí byť vždy, keď je otvorená dlhá pozícia, otvorená aj krátka pozícia, aby sa vyvážil. Celkový počet dlhých pozícií sa musí rovnať celkovému počtu krátkych pozícií. Ak je pomer nízky, znamená to, že viac ľudí drží trenírky.

Základ BTC

Základ BTC za posledných sedem dní veľmi kolísal. Prémie OKEx BTC Quarterly Future klesla z 88 dolárov na záporných 85 dolárov a potom sa vrátila na kladných 77 dolárov, kým v čase tlače nedosiahla hodnotu 50 dolárov. Návrat kladnej prémie naznačuje, že trh je na vzostupe, pokiaľ ide o cenové očakávania po poklese na polovicu.

Čas zberu dát: 5/8 0:00 – 5/17 4:00 (UTC)

Tento ukazovateľ zobrazuje štvrťročnú cenu futures, cenu spotového indexu a tiež základný rozdiel. Základ konkrétneho času sa rovná štvrťročnej cene futures mínus cena spotového indexu.

Cena futures odráža očakávania obchodníkov od ceny bitcoinu. Ak je základ kladný, znamená to, že trh je býčí. Ak je základ negatívny, znamená to, že trh je na vzostupe.

Základ štvrťročných futures môže lepšie naznačiť dlhodobý trhový trend. Ak je základ vysoký (pozitívny alebo negatívny), znamená to, že existuje viac priestoru na arbitráž.

Otvorený úrok a objem obchodovania

Otvorený úrok (OI) sa 10. mája nahromadil na 6,28 milióna kontraktov (1 kontrakt = 100 USD), čím vzrástol zo svojej minimálnej hodnoty z 8. mája na 5,52 milióna, pred likvidáciou dlhopisov. 14. mája OI prudko poklesol potom, čo cena dosiahla 9 900 dolárov. Ako sme si všimli vo štvrtkovom denníku Crypto Market Daily, môže to naznačovať, že niektorí kupujúci uzavreli svoje pozície a dosiahli zisky.

Čas zberu dát: 5/8 0:00 – 5/17 4:00 (UTC)

Otvorený úrok je celkový počet nesplatených futures / swapov, ktoré neboli uzavreté v daný deň.

Objem obchodovania je celkový objem obchodov s futures a permanentnými swapmi za určité časové obdobie.

Ak bude otvorených 2 000 dlhých zmlúv a 2 000 krátkych zmlúv, otvorený úrok bude 2 000. Ak objem obchodov vzrastie a otvorený úrok poklesne v krátkom časovom období, môže to znamenať, že veľa pozícií je uzavretých alebo bolo prinútených k likvidácii. Ak sa zvýši objem obchodovania aj otvorený záujem, znamená to, že sa otvorilo veľa pozícií.

Pomer požičiavania marže BTC

Margin Lending Ratio po 9. máji rýchlo klesol z viac ako 4,5 na 0,8 a skončil tri týždne po sebe stúpajúcim tempom. Zatiaľ čo sa pomer teraz vrátil späť na 1,45, momentálna pauza naznačuje, že obchodníci nakupujú na trhu s pákovým efektom opatrnejšie.

Čas zberu dát: 5/8 0:00 – 5/17 4:00 (UTC)

Margin Lending Ratio sú údaje o obchodovaní na spotovom trhu, ktoré ukazujú pomer medzi používateľmi, ktorí si požičiavajú USDT, oproti požičaným BTC v hodnote USDT za dané časové obdobie.

Tento pomer tiež pomáha obchodníkom skúmať sentiment na trhu. Obchodníci, ktorí si požičiavajú USDT, sa všeobecne snažia kúpiť BTC a tí, ktorí si požičiavajú BTC, sa snažia ich skrátiť.

Keď je ukazovateľ pôžičiek na rozpätie vysoký, znamená to, že trh je na vzostupe. Ak je nízka, znamená to, že trh je na vzostupe. Extrémne hodnoty tohto pomeru historicky naznačujú zvraty trendov.

Pohľad obchodníka

Robbie, investičný analytik OKEx

Technicky sa bitcoin vrátil do oblasti kľúčového odporu 10 000 až 10 500 dolárov, kde sa začal posledný veľký prepad, a cena sa vo štvrtok (UTC) opäť nepodarilo uzavrieť nad 10 000 dolárov. Keďže cena sa v priebehu týždňa zvýšila o 10 percent, dosahovanie zisku bude pravdepodobne v krátkodobom horizonte odradiť od ďalšieho zvyšovania cien.

Zatiaľ čo vyššie uvedené ukazovatele ukazujú zmiešané signály s dobrou budúcou prémiou nad spotom a poklesom OI. Dlhý / krátky pomer (pod 1,0) môže naznačovať, že maloobchodníci sú v tejto chvíli opatrní pri otváraní dlho. Maloobchodníci však často pôsobia ako proti-signál pohybu trhu a stále som presvedčený, že býci majú všetko pod kontrolou.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo

Postupujte podľa štatistík OKEx na:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me