Vývoj na kapitálových trhoch – vodcovia myšlienok

Od the tradičné súkromné vlastné imanie alebo dlh do menej konvenčné crowdfunding. The najviac nedávne tokenizácia metóda je the Ďalšie krok v the vývoj z the kapitál trhy.

Vydavatelia tokenov ICO často zverejňovali prísľuby týkajúce sa budúceho zvyšovania hodnoty ich tokenov. Takéto tvrdenia sa podľa regulačných orgánov považujú za propagáciu cenných papierov. Ďalej sa vyskytli prípady, keď ICO očividne nerešpektovali svoje záväzky vyplývajúce z plánu. Približne v rovnakom čase, keď padali niektoré zlé jablká ICO a zvyšovala sa regulačná kontrola, sa stali prirodzenými pokračovateľmi odvetvia ICO hlasné nápady týkajúce sa ponúk STO alebo bezpečnostných tokenov..

V skutočnosti majú STO väčší právny zmysel, ale oveľa menej maloobchodných hlášok. Časy získavania stoviek miliónov pre myšlienku bielej knihy sú definitívne preč. Je to však tvrdenie autora tohto článku – to neznamená, že všetky ICO sú mŕtve. Stále môžu existovať prípady užitočnosti predstavované inteligentným tokenom zmluvy.

Ak však v ponuke nie je žiadny nástroj alebo služba, pravdepodobne sa jedná o budúcu distribúciu zisku alebo priame uplatnenie práv spoločnosti. Inými slovami – zabezpečenie.

Cenný papier je zákonom definované finančné aktívum, s ktorým sa dá obchodovať alebo zameniť. Zákonná definícia sa však líši podľa jurisdikcie. Hlavnými kategóriami sú akcie alebo dlhy alebo ich deriváty. Cenné papiere ponúka emitent. Primárnu ponuku zabezpečenia možno dnes zabezpečiť buď skupinovým financovaním, súkromným umiestnením alebo plnohodnotnou ponukou verejného prospektu. V závislosti od výšky a jurisdikcie by každá z týchto možností predstavovala vydanie cenného papiera.

Tokenizovaný cenný papier ponúka kombináciu výhod praxe ICO, ako aj existujúcich zákonov o cenných papieroch. Na jednej strane STO dodržiava zákon do bodky. A na druhej strane, STO ponúka podobný prísľub okamžitej (alebo oneskorenej v prípade zákonom požadovaných období blokovania) likvidity.

K dnešnému dňu (apríl 2019) neexistujú žiadne „výmeny cenných papierov“. Existuje ale pomerne veľa iniciatív, ktoré sa snažia získať regulačné oprávnenie na prevádzkovanie burzy cenných papierov pre upravenú triedu cenných papierov – bezpečnostné tokeny. Potenciálnym spôsobom výmeny bezpečnostných tokenov by boli OTC stoly poskytované agentmi na prevod vlastníctva, ako je Fintelum. Viac nájdete nižšie.

Hlavným rozdielom, ktorý odlišuje bezpečnostné tokeny od iných ako tokenových, je skutočný aspekt blockchainu. Teraz namiesto, alebo skôr ako dodatok k regulačným požiadavkám, ako je registrácia certifikátov, akcií, dlhopisov a obligácií – je vydaná inteligentná zmluva predstavujúca registrované práva a povinnosti vydaného cenného papiera, zatiaľ čo cenné papiere na doručiteľa by mohli byť najúčinnejšie tokenizované.

Investori alebo účastníci STO sú zvyčajne používatelia kryptomeny, ale nie nevyhnutne. Prax STO bude pokračovať v ceste vytýčenej priemyslom ICO pri stanovovaní prípadov použitia kryptomeny ako takej. Ponuka STO už nie je taká demokratická, ako bývala ICO. Ponuka bezpečnostných tokenov je oveľa menej bez trenia, ako tomu bolo v prípade pomocných tokenov.

Dnes bude potenciálny kupca STO musieť prekonať náročný proces získavania KYC / AML, aby bol v súlade s predajom cenného papiera. A často sa snažte poskytnúť nemožné – stav akreditovaného, ​​sofistikovaného alebo profesionálneho investora. A v závislosti od jurisdikcie a ponuky projektu sa úrovne bolesti môžu líšiť. Z tohto dôvodu by emitent STO mal mať na stole atraktívny návrh, aby dokázal prilákať investorov.

Bezpečnosť token alebo tokenizovaný cenných papierov?

Pre dôležitosť, aby nedošlo k zámene týchto dvoch pojmov, ktoré vo svojom diele dobre zverejnila Noelle Acheson [mfn]https://www.coindesk.com/security-tokens-vs-tokenized-securities-its-more-than-semantics[/ mfn]. Bezpečnostné tokeny sú predmetom nášho súčasného článku. Zatiaľ čo tokenizované cenné papiere sú tokenovou reprezentáciou už existujúceho cenného papiera. Napríklad akcie spoločnosti Apple môžu byť tokenizované a obchodované na samostatnej burze, ako sa obchoduje s pôvodnými akciami (napr .: APPL ticker, obchoduje sa na newyorskej burze cenných papierov). Aj keď je to otázne, ale zdá sa, že existujú pokusy o vypisovanie tokenov, ktoré údajne predstavujú akciu Apple.

Toto je časť 4 z 5-dielnej série.

Kliknite sem pre časť 1,

Pre časť 2 kliknite sem,

Pre časť 3 kliknite sem

Kliknutím sem si prečítate časť 5

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me