Bitcoinové fondy sa budú naďalej množiť aj v roku 2021

Investori v USA už roky čakali na schválenie bitcoinového ETF regulačnými orgánmi. K dnešnému dňu existovali aplikácie predložené rôznymi entitami, z ktorých každá bola zastavená SEC.

Aj keď sa prípadné schválenie bitcoinového ETF javí ako nevyhnutnosť, keď trh dozrieva, pre investorov sú na počkanie v súčasnosti alebo v blízkej budúcnosti k dispozícii ďalšie investičné nástroje. Nasleduje niekoľko príkladov z USA i mimo USA.

„HAIC Digital Asset Fund I“ od spoločnosti Hauck & Aufhäuser a Kapilendo

Náš prvý príklad je tiež naposledy ohlásený s názvom „Fond digitálnych aktív HAIC I“. Očakáva sa, že tento fond bude uvedený na trh 1. januára 2021, a poskytne tak investorom pasívne investície do skupiny kryptomien, ako sú Bitcoin, Ethereum a ďalšie..

S minimálnou požiadavkou na investíciu 200 000 EUR a poplatkami 2,05% je tento novozaložený fond zameraný na inštitucionálnych investorov a investorov s vysokou čistou hodnotou..

Holger Sepp, Hauck & Člen predstavenstva Aufhäuser, štáty,

„Vidíme, že digitálne aktíva a kryptomeny sú pre inštitucionálnych investorov čoraz atraktívnejšie. Spustením nášho prvého kryptofondu sme spolu s Kapilendo vytvorili inovatívny investičný nástroj, ktorý umožňuje našim zákazníkom nákladovo efektívny a bezpečný prístup k novej triede aktív Crypto pri dodržaní stanovených štandardov kvality a vysokých štandardov spoločnosti Hauck. & Aufhäuser. “

Zatiaľ čo Hauck & Aufhäuser bude dohliadať na správu fondu, väzobné služby bude poskytovať Kapilendo.

„Bitcoinový fond“ do 3iQ

Od svojho spustenia v apríli 2020 „Bitcoin Fund“ o 3iQ narástol čo do veľkosti a popularity ohromujúcim tempom. Tento fond upútal pozornosť mnohých, pretože bol jedným z prvých svojho druhu, ktorý bol kótovaný na národnej burze cenných papierov – Toronto Stock Exchange.

Od 4. decembra 2020 sa Bitcoinový fond môže pochváliť a Čistá hodnota majetku (NAV) alebo 400 245 240,58 CAD. Fond ponúka poplatok za správu 1,95% a poskytuje investorom možnosť získať dlhodobé zhodnotenie konkrétne bitcoinu bez nutnosti vlastnej úschovy..

Zatiaľ čo 3iQ dohliada na správu fondu, väzobné služby poskytuje Cidel Trust Company a Gemini Trust Company.

Aj keď dôvody účasti v takomto fonde sú rôzne, 3iQ poznamenáva, že „bitcoin má nízku koreláciu s niektorými tradičnými triedami aktív a ponúka cennú diverzifikáciu portfólia & zníženie rizika, “. Je zaujímavé, že ide o sentiment zdieľaný s rôznymi investičnými spoločnosťami, pretože rastúci počet spoločností sa „prebúdza“ k potenciálu digitálnych aktív.

Keď sa bitcoinový fond stal očividným úspechom, 3iQ verí, že existuje dostatočný záujem investorov o podobné ponuky založené na alternatívnych aktívach. Spoločnosť preto nedávno oznámil že mu bol udelený súhlas so spustením „Éterového fondu“ na torontskej burze cenných papierov. Ako naznačuje jeho názov, tento fond poskytne investorom expozíciu voči éteru a eliminuje potrebu vlastnej úschovy..

„Bitcoin Trust“ od spoločnosti Grayscale

Keďže bitcoinový ETF zostáva v Spojených štátoch neuchopiteľný, inštitucionálni investori sa naďalej obracajú na „bitcoinový trust“. Táto ponuka v odtieňoch sivej je k dispozícii ako voľnopredajný produkt (OTC) a poskytuje investorom informácie o bitcoinoch. Prístup k trustu majú akreditovaní aj inštitucionálni investori, pričom u investorov sa počas roku 2020 výrazne zvyšuje záujem.

Pre tých, ktorí hľadajú dôkaz, že po bitcoinoch je vysoký dopyt zo strany inštitucionálnych investorov, nehľadajte nič iné ako súčasné prémie spojené s bitcoinovým trustom spoločnosti Grayscale. V posledných dňoch účastníci fondu zaplatili zhruba 20 – 30% poistné oproti priamemu nákupu bitcoinu. Táto prémia je samozrejme odôvodnená pohodlím a bezpečnosťou poskytovanou fondom, pretože odstraňuje potrebu sebazáchovy..

Napriek tejto prémii sa bitcoinová dôvera v odtieňoch sivej zhruba udržala 6,4 miliárd USD pod správou.  Bitcoin Trust vyžaduje investíciu minimálne 50 000 USD a ponúka sponzorovi ročný poplatok 2%.

Zatiaľ čo Trust Bitcoin ponúka a spravuje spoločnosť Grayscale Investments, služby úschovy poskytuje spoločnosť Coinbase Custody Trust Company..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me