Ako nakupovať litecoin (LTC) Sprievodca pre začiatočníkov

Litecoin (LTC) je jednou z najpopulárnejších kryptomien na trhu pre uskutočňovanie transakcií a spracovanie platieb. Nielen pre jednotlivcov, ale aj pre väčšie spoločnosti, ktoré musia vybavovať rýchle a lacné transakcie. Po celom svete existujú stovky obchodov a obchodníkov, ktorí už prijímajú toto digitálne aktívum ako platobný prostriedok. 

Na litecoinoch došlo k niekoľkým vývojom, ktoré prilákali mnoho používateľov a jednotlivcov, aby začali používať digitálne aktívum alebo do neho investovať. Ak ste sa v tomto článku dozvedeli, ako nakupovať litecoiny, budete mať všetky informácie, ktoré sa ho týkajú. 

Ako nakupovať litecoin?

Prvá vec, ktorú musíme vedieť, je, že na trhu existuje veľa platforiem, ktoré umožňujú používateľom a investorom nakupovať litecoin. Každá z týchto platforiem má odlišné vlastnosti, ktoré by vyhovovali rôznym obchodníkom a investorom podľa ich potrieb. 

Binance 

Binance, jedna z najväčších a uznávaných kryptomenových búrz na svete, je jednou z najlepších búrz kryptomien na nákup litecoinu. Burza sa nachádza na Malte potom, čo ju v Číne v roku 2017 založil Changpeng Zhao, súčasný generálny riaditeľ spoločnosti. 

Ak si chcete kúpiť litecoin, budete to môcť urobiť dvoma rôznymi spôsobmi. Prvý a najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je použitie kreditnej karty. Pred niekoľkými mesiacmi kryptoburza oznámila, že pridala podporu nákupu virtuálnych mien kreditnými kartami. 

Po uskutočnení nákupu prostredníctvom kreditnej karty dostanete prostriedky na svoj účet hneď po spracovaní transakcie. Platforma ponúka dve rôzne rozhrania, jedno pre začiatočníkov a druhé pre pokročilejších používateľov. To je veľmi dôležité pre tých, ktorí do krypto priestoru vstupujú prvýkrát a ktorí teraz vedia, ako kryptomeny nakupovať. 

Druhým spôsobom nákupu Litecoinu prostredníctvom Binance je zasielanie virtuálnych mien ako Bitcoin (BTC) alebo Ethereum (ETH) na platformu a ich výmena za LTC. 

Binance umožňuje používateľom vyberať až 2 BTC v digitálnych menách každých 24 hodín. To znamená, že ak chcete kúpiť veľké množstvo LTC, najlepšie urobíte, ak si svoj účet overíte na burze. Týmto spôsobom sa váš výberový limit zvýši na 100 BTC každých 24 hodín. 

Nakúpiť bitcoin

Coinbase

Ďalšou uznávanou platformou, ktorá umožňuje jednotlivcom nakupovať litecoin, je Coinbase. Spoločnosť Coinbase, ktorá sa nachádza v Spojených štátoch a ponúka služby jednotlivcom v rôznych jurisdikciách po celom svete, pridala podporu nákupu USD, GBP a EUR pre digitálne meny.. 

Pomocou bankového účtu, PayPalu alebo kreditných kariet je možné financovať váš účet v príslušnej mene podľa vašej polohy a nakupovať litecoin. Coinbase má veľmi intuitívnu platformu, ktorá je veľmi užitočná pre nováčikov. Aj keď za tieto nákupy existujú poplatky, najlepším spôsobom, ako sa vysporiadať s virtuálnymi menami, je použitie Coinbase Pro, kryptoburzy určenej pre pokročilejších používateľov.. 

Po spracovaní transakcie systémom sa finančné prostriedky zobrazia v peňaženke používateľa Coinbase. Tieto prostriedky je tiež možné vybrať do litecoinovej peňaženky, aby ste ich chránili pred útokmi tretích strán alebo prípadnými hackermi alebo problémami s výmenou. 

Táto výmena má veľmi vysokú likviditu za litecoin, čo je veľmi pozitívne pre tých používateľov, ktorí chcú kúpiť väčšie množstvo tejto digitálnej meny. V súčasnosti je krajina k dispozícii v 55 rôznych krajinách po celom svete, vrátane Európskej únie, Spojených štátov a mnohých ďalších. 

Kraken

Kraken je ďalšia uznávaná platforma nachádzajúca sa v Spojených štátoch, ktorá bola založená v roku 2011. Platforma zostáva jednou z najprestížnejších v danom vesmíre a umožňuje jednotlivcom nakupovať litecoin a ďalšie virtuálne meny. 

UI burzy vyzerá veľmi jednoducho, čo je dobré pre nováčikov v tomto odbore. Nie je ľahké urobiť prvé kroky na trhu s kryptomenami a burzy, ktoré poskytujú jednoduché rozhrania, sú vítané. 

Na zakúpenie Litecoinu by používatelia museli posielať prostriedky bankovým prevodom alebo SEPA prevodom. Transakcie zvyčajne trvajú 1 až 5 pracovných dní. Firma umožňuje používateľom vkladať EUR, americké doláre alebo dokonca CAD. 

Burza sa stala jednou z najpopulárnejších na trhu ponúkaním nízkych obchodných poplatkov a tiež prijateľnej podpory zákazníkov. Podľa CoinMarketCap je burza kryptomien 52. najväčšou na svete s zobchodovaným objemom 172 miliónov dolárov za posledných 24 hodín.

logo burzy kraken

OKCoin 

Toto je ďalšia výmena virtuálnych mien, ktorá vám umožní nakupovať Litecoin. Spoločnosť OKCoin bola založená v Číne a je to platforma digitálnej meny, ktorá ponúka služby skôr v rôznych krajinách než na niekoľkých miestach. 

Investori do litecoinu by si tu len museli otvoriť účet, aby mohli investovať na tomto webe a vložiť nejaké prostriedky. Burza má 33 rôznych obchodných párov a pri svojej činnosti podporuje americké doláre aj euro. 

Burza kryptomien má nižší objem obchodovania ako tie, ktoré boli spomenuté vyššie. Ako informoval CoinMarketCap, burza za posledných 24 hodín spracovala 12 054 932 miliónov dolárov v objeme obchodovania. 

Rovnako ako iné krypto platformy, OKCoin sa stará o bezpečnosť používateľov implementáciou bezpečnostného šifrovania SSL na úrovni banky, chladného úložiska pre väčšinu kryptomien, ktoré burza ponúka, a mnohých ďalších funkcií. Napriek tomu je najlepším spôsobom, ako držať Litecoin, prostredníctvom hardvérovej peňaženky. 

OKCoin

Záver

Po zakúpení litecoinu najlepšie urobíte, ak si vyberiete prostriedky do vyhradenej krypto peňaženky. Ak sa chcete o tejto téme dozvedieť viac, napísali sme sprievodcu o najlepších litecoinových peňaženkách dostupných na trhu. Medzi najlepšie peňaženky patrí Ledger Nano S a Trezor. 

Existujú rôzne burzy, ktoré vám umožňujú nakupovať litecoin a každá z nich má svoje klady a zápory. Binance a Coinbase sú najuznávanejšie platformy, zatiaľ čo ostatné spomenuté majú nižšiu likviditu a v čase vysokého objemu obchodov by mohli zaznamenať určitý nedostatok.. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map