US SEC skúma ponuky DeFi, čo spôsobí ukončenie činnosti DMM

Finančný trh DeFi podporovaný Timom Draperom zastavil činnosť po sonde amerického SEC.

Obrázok DeFi Digest

Trh s decentralizovaným financovaním tento týždeň poklesol spolu s kryptotrhom a celková hodnota uzamknutá v protokoloch DeFi sa týždenne znižovala o 15%.. Napriek poklesu TVL sa však celkový objem požičaných protokolov DeFi – vedených spoločnosťou Compound – zvýšil o 31% na 9,46 miliárd dolárov.

Podobne sa zvýšil priemerný týždenný objem obchodov decentralizovaných búrz o 13% a v čase písania tohto článku dosiahol 2,59 miliardy dolárov. Uniswap naďalej vedie DEX s 36% podielom na trhu, zatiaľ čo spoločnosť Curve nahradila Aave ako najväčší fond likvidity tento týždeň, pričom jeho celková hodnota dosiahla 2,23 miliardy dolárov.

Kategória Kľúčové štatistiky Množstvo Týždenná% zmena
Celkovo Celková hodnota uzamknutá (USD) 34,01 miliárd dolárov -15%
Dominancia trhu (%) Tvorca (16%)
Požičiavanie Celková výpožička zv. 9,46 miliárd dolárov 31%
Dominancia trhu (%) Zlúčenina (42%)
DEX Priem. Týžden. obchodovanie zv. 2,59 miliárd dolárov 13%
Dominancia trhu (%) Uniswap (36%)
Úroda poľnohospodárstva Najväčšia skupina likvidity Krivka (2,23 miliárd dolárov)

Tento týždeň celková zamknutá hodnota poklesla, zatiaľ čo celkový objem úverov a týždenné objemy obchodovania DEX vzrástli o 31% a 13%. Zdroj: DeFi Pulse a DeBank

Protokol DeFi podporovaný Timom Draperom zastavil činnosť

DeFi Money Market – protokol DeFi podporovaný miliardárom Timom Draperom – nedávno oznámil že ukončí svoju činnosť po regulačných vyšetrovaniach Spojených štátov pre cenné papiere.

DMM, ktorý založila nadácia DeFi Money Market Foundation, je tokenizačný protokol aktív, ktorý umožňuje používateľom získavať záujem o ich kryptomeny. Protokol spustil svoj predaj verejných tokenov v júni 2020 a za menej ako 48 hodín získal ETH v hodnote viac ako 6,5 milióna dolárov.

Tvrdí to oficiálny Twitter oznámenie, Spoločnosť DMM dostala vyšetrovacie predvolanie od SEC v USA 15. decembra 2020. Americký regulátor cenných papierov požiadal o informácie týkajúce sa fungovania a mechanizmu riadenia tokenu aktív (mTokens) a riadenia tokenu (tokeny DMG). Zamestnanci SEC vyjadrili obavy, že predaj verejných tokenov mTokens a DMG tokenov nebol v súlade s federálnym zákonom o cenných papieroch. 

Úroková miera mTokens po správach klesla na nulu a tím DMM uviedol, že vynikajúce mTokeny a akumulované úroky sú k dispozícii na preplatenie. V prípade tokenov DMG tím vyvíja plán vykúpenia tokenov s cieľom vrátiť všetky dostupné aktíva ich držiteľom.

SEC naďalej zasahuje proti neregistrovaným ponukám tokenov

Americká komisia pre cenné papiere (SEC) urýchlila potlačenie ponúk neregistrovaných cenných papierov kryptovými projektmi. Najpozoruhodnejším zásahom je prebiehajúci súdny spor medzi spoločnosťami SEC a Ripple, v ktorom regulačný úrad obvinil tvorcu XRP z neregistrovanej ponuky cenných papierov vo výške 1,3 miliardy dolárov. Začiatkom októbra SEC dosiahla a Vyrovnanie 5 miliónov dolárov s Kik Interactive Inc. ohľadne neregistrovaného digitálu "Kin" predaj žetónov.

Kroky SEC proti Ripple, Kik a DeFi Money Market boli založené na rovnakom princípe – tieto protokoly uskutočňovali zbierky na verejnom trhu. Ako poznamenala Kristina Littman, šéfka kybernetickej jednotky divízie SEC Enforcement Division, takéto získavanie finančných prostriedkov nemusí byť vyňaté z registračných požiadaviek federálnych zákonov o cenných papieroch..

Aj keď počas vyšetrovania SEC došlo k riadnemu zastaveniu činnosti DeFi Money Market, zostáva nejasné, či SEC podá žalobu proti protokolu DeFi. SEC používa tri kritériá uvedené v dokumente Howeyho test na určenie, či sa určité ponuky považujú za cenné papiere:

  1. Investícia peňazí
  2. Spoločný podnik
  3. Primerané očakávanie ziskov pochádzajúcich zo snahy ostatných

Sonda SEC na DMM sa môže stať precedensom pre tokeny DeFi

Sonda SEC do protokolu DeFi peňažného trhu môže slúžiť ako precedens pre ďalšie tokeny DeFi, ktoré zhromaždili prostriedky na verejnom trhu. Napríklad vrstvový DeFi protokol Radix zdvihnutý 12,7 milióna dolárov na verejný predaj tokenov v októbri minulého roka. Na druhej strane, v súčasnosti je to automatizovaný protokol likvidity MoonDeFi dirigovanie svoje druhé kolo predaja verejných tokenov. Aj keď tieto tokeny tvrdili, že zhromaždené prostriedky sa používajú na podporu ich ekosystému DeFi, je možné, že sa im nepodarí vyhnúť sa požiadavkám na registráciu podľa federálneho zákona o cenných papieroch..

Získavanie finančných prostriedkov získalo popularitu medzi protokolmi DeFi s cieľom rozšíriť svoje operácie. Napríklad nedávno Nexus Mutual zdvihnutý 2,7 milióna dolárov na predaj tokenov NXM. V porovnaní s Radix a MoonDeFi sa verí, že Nexus Mutual je menej pravdepodobné, že ho vyšetrí SEC, pretože jeho tokenný predaj vedú súkromní investori ako Collider Ventures.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map