Rekapitulácia AMA: výkonný riaditeľ OKEx Jay Hao & Whalepool

14. apríla sa náš generálny riaditeľ Jay Hao pripojil k relácii live ask-me-anything (AMA), ktorú usporiadala Whalepool, dobre zavedená obchodná komunita v oblasti kryptomien, a odpovedal na otázky na svojom telegramovom kanáli s viac ako 14 000 členmi (https://t.me/whalepoolbtc). Počas 90-minútového rozhovoru sa Jay hlboko ponoril do produktov spoločnosti OKEx, ako aj do systému rizík, ktorý pokrýva širokú škálu obchodných nástrojov, ktoré ponúkame, a opatrení, ktoré ukladáme na ochranu obchodníkov pred extrémnou volatilitou trhu..

Zaujímalo by vás, čím sa spoločnosť OKEx odlišuje od kryptotrhov a ako udržiavame záznam nulových spätných platieb počas marcového krachu trhu? Pozrite si nižšie uvedenú otázku Q&Ako sme pre vás pripravili, so všetkými otázkami, na ktoré Jay odpovedal v chate.

Contents

Vitajte @OKExJay, môžete skupine poskytnúť úvod do vášho pozadia a času stráveného v spoločnosti OKEx.

Určite som sa do spoločnosti OKEx pripojil viac ako dva roky, čo ma teraz obzvlášť baví, je otvorená kultúra blockchainových spoločností. V spoločnosti OKEx sme sa mimoriadne rýchlo rozrástli do spoločnosti s viac ako 1 000 zamestnancami, ale stále máme extrémne plochú štruktúru a náš výkonný tím chce byť čo najviac prístupný.

Teraz som tiež hlavným úradníkom podpory zákazníkov zodpovedným za vybavovanie otázok zákazníkov týkajúcich sa našich produktov. Takže ma sledujte na twitteri @ jayhao8.

Časť 1: Produkty OKEx

Môžete nám povedať niečo o tom, aké produkty ponúkate, aby ste ľuďom, ktorí nemajú krypto, umožnili nakupovať krypto?

Medzi našimi výrobkami, Kúpte si krypto a Trhy C2C sú tí, ktorí zapadajú do používateľov, ktorí sú na kryptotrhoch noví a chcú sa dostať na palubu.

Aby umožnil používateľom priamy a ľahký nákup kryptomeny vo fiat menách prostredníctvom Buy Crypto, OKEx spolupracuje so siedmimi partnermi fiat gateway na ponúkaní šiestich druhov kryptomien (t. J. Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash), & Tether). Tieto kryptomeny môžete kúpiť vo viac ako 30+ fiat menách pomocou kreditných kariet. Viac informácií nájdete tu: https://www.okex.com/buy-crypto/usd

Kryptomeny môžete kúpiť aj v nekrytých menách na našich trhoch C2C, kde môžu používatelia navzájom obchodovať medzi nekrytými menami a kryptami..

Podporuje OKEx obchodovanie s fiat menami alebo iba obchodovanie s tokenmi?

Podporujeme vkladové služby fiat mien cez rôzne brány pre spotové a derivátové obchodovanie. Napriek tomu nepodporujeme fiat-krypto alebo krypto-fiat páry. Pre tých, ktorí majú záujem o obchodovanie s fiat pármi, môžu smerovať do spoločnosti OKCoin, jedného z našich strategických partnerov – https://www.okcoin.com/

Spoločnosť OKEx ponúka produkt na požičiavanie, ktorý môžu robiť používatelia, ktorí majú akékoľvek kryptomeny "termínované vklady" alebo "sporiace účty". Môžete povedať viac o tejto ponuke produktov a odkiaľ sa berie úroková sadzba??

Naša výpožičná služba C2C (v súčasnosti dostupná iba v najnovšej verzii APP) poskytuje používateľom pôžičkovú službu medzi jednotlivcami, aby bolo možné splniť rôzne požiadavky používateľov na pôžičky a investície. Táto infografika vám poskytne krátku predstavu o tom, ako to funguje:

Obrázok

Odkiaľ teda prichádza návrat? Dobrá otázka :)

Návratnosť pôžičky C2C investorom je úrok zaplatený dlžníkmi. Dlžníci môžu vziať pôžičku na ďalšie investície, aby dosiahli ďalšie zisky a zaplatili úrok z pôžičky.

Teraz môžete sľúbiť BTC, že si požičiate USDT. Stále plánujeme integráciu ďalších tokenov do našej pôžičkovej služby C2C a čas zavedenia sa ukáže v budúcnosti..

A prečo sa naša C2C výpožičná služba odlišuje od iných podobných produktov?

 1. – Naša likvidačná linka je 90%, zatiaľ čo iné 83%. Z našej strany je ťažšie likvidovať, a teda zaručiť dlžníkovi finančné prostriedky;
 2. – Umožňujeme používateľom prispôsobiť úrokovú sadzbu úveru na základe situácie na trhu – zatiaľ čo iní nastavujú úrokovú sadzbu úveru vysoko, preto musia dlžníci platiť vyšší úrok;
 3. – Náš úrok z omeškania po splatnosti je relatívne nižší. Za oneskorené splatenie dlžníka zo zvláštnych dôvodov sú pokuty, ale stálo ich to príliš veľa. Investori budú aj naďalej schopní inkasovať tento princíp vrátane sankčného úroku ako záruky OKEx.
 4. – Počas propagačného obdobia neúčtujeme žiadny servisný poplatok (Áno, momentálne je ešte v propagačnom období)

  – Naša pôžičková služba C2C prináša výhody dlžníkom aj investorom.

Je obchodovanie s maržou stále populárne pre obchodníkov, keď majú možnosť obchodovať s vyššou pákou futures, swapy, opcie?

Áno, povedal by som, že ide o rôzne produkty určené pre rôzne potreby.

Obchodovanie s maržami, napriek podobnostiam v oblasti pákového efektu, prináša výhodu aj v použití kolaterálu. V zásade môžete sľúbiť BTC a altcoin za USDT alebo naopak, aby ste zvýšili svoju kúpnu silu na OKEx.

Produkt OKEx margin Trading je samozrejme obľúbený z hľadiska prevádzkovania obchodov:

 • – Pákový efekt je nižší, vďaka čomu je riziko lepšie kontrolovateľné
 • – Maržoví obchodníci nemusia znášať riziko likvidácie alebo vrátenia cla
 • – Existuje viac druhov digitálnych aktív podporujúcich obchodovanie s maržami
 • – Žiadne dodanie, dátumy vypršania platnosti a poplatky za financovanie, ale s úrokmi, vďaka ktorým sa dajú náklady zvládnuť lepšie

Pokiaľ ide o ďalšie spôsoby použitia:

 1. – Vypožičané digitálne aktíva (nad požadovaný pomer marže) je možné previesť aj na ďalšie obchodovanie OKEx podľa potreby
 2. – Zabezpečenie proti spotovému / futures / trhu s opciami

Väčšina obchodníkov pravdepodobne pozná tradičné produkty Futures OKEx. Ale za posledný zhruba rok ste pridali Perpetual Swaps a nedávno aj Options (na BTC). Môžete nám povedať niečo viac o týchto produktoch?

Najprv uvediem krátke úvodné informácie o derivátových produktoch.

Futures OKEx je jedným z prvých produktov uvedených na našu platformu a v súčasnosti sa stal najväčším trhom na všetkých trhoch s krypto derivátmi.

V súčasnosti ponúkame týždenné, dvojtýždenné, štvrťročné a dvojštvrťročné futures kontrakty s 9 hlavnými digitálnymi aktívami v snahe splniť rôzne obchodné požiadavky, ako je hedging, arbitráže atď..

Pokiaľ ide o večný swap, spustil sa koncom roka 2018. Objem obchodov a likvidita sa potom rapídne zvyšovali. A teraz je nepochybne najpopulárnejším derivačným nástrojom používaným na obchodovanie s digitálnymi aktívami, najmä medzi retailovými používateľmi.

Na rozdiel od futures má permanentný swap mechanizmus financovania, ktorý ukotvuje cenu permanentného swapu na okamžitú trhovú cenu. Bez dátumu spotreby a vysokej pákovej efektivity až 100-násobne je permanentná výmena dobrou voľbou pre obchodníkov s trendmi. Mechanizmus financovania navyše ponúka skvelú príležitosť na arbitráž.

Možnosti OKEx bola uvedená na trh neskôr v januári tohto roku (v súčasnosti je trh s opciami BTC / USD k dispozícii, ďalšie budú k dispozícii). Aj keď je obchodovanie s kryptomenami relatívne nové, možnosti sú populárnym derivátovým nástrojom na tradičnom trhu. Zavedenie možností OKEx by bolo skvelým doplnkom celej obchodnej infraštruktúry platformy.

Popri existujúcich spotových obchodoch, obchodoch s maržami, futures a perpetual swapových trhoch umožňujú opcie používateľom OKEx diverzifikovať svoje obchodné a zaisťovacie stratégie na jednom mieste.

Pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac, je tu Options101: https://medium.com/okex-blog/okex-options-101-68b6da96a7ac

Môžete nám povedať, prečo ponúkate lineárne USDT (podobné ako Binance) a Coin-Margin (skôr Huobi)?

Rozdiel medzi týmito dvoma typmi zmlúv je zásadný.

Futures s maržou na USDT sú lineárne kontrakty, zatiaľ čo futures s maržami na mince sú inverzné. Najväčší rozdiel medzi nimi je maržové aktívum a nominálna hodnota zákazky.

Futures s maržou USDT vám umožňujú vložiť USDT ako maržu pre obchodovanie s ľubovoľnými kontraktmi. Povedzme, že ak chcete obchodovať so zmluvami BTC, ETH a EOS, stačí vložiť iba pár USDT. Na otvorenie pozície už nebudete musieť obchodovať so svojimi aktívami do BTC, ETH a EOS.

Nominálna hodnota je tiež ~ $ 1, čo znamená, že prahová hodnota pre otvorenie polohy je znížená. Pre používateľov je oveľa jednoduchšie vypočítať ich zisk pomocou marže ako USDT. Stále však slúži na uspokojenie rôznych potrieb našich používateľov.

V Futures je čoraz viac konkurentov ako Binance, FTX, Bybit, HuobiDM – ako plánuje OKEx zostať konkurencieschopný s toľkými novými produktmi a hráčmi na trhu?

Áno, aj ja si to uvedomujem. Budeme pokračovať v rozširovaní trhovej hĺbky a rozsahu našich produktov, napríklad ponúkaním ďalších podkladových aktív a období expirácie atď. Dovoľte mi, aby som svoje myšlienky rozdelil do niekoľkých bodov:

Verím, že každá burza má svoje vlastné postavenie na trhu. V spoločnosti OKEx ponúkame obchodníkom najširšiu škálu obchodných produktov, ako sú spotové obchodovanie, futures obchodovanie, C2C, stávky atď. Toto je jeden zo spôsobov, ako si udržíme náskok pred konkurenciou..

Nehovoriac o našom systéme riadenia rizík. Uvidíte, futures ponúkame od uvedenia OKEx na trh. A viete, že kryptotrh je tieto 2 roky divoký. Neustále sa učíme z tohto nepredvídateľného trhu a zdokonaľujeme systém riadenia rizík tak, aby poskytoval spoľahlivú obchodnú platformu pre našich používateľov.

Ponúkame tiež rôzne objednávky algo, aby sme používateľom uľahčili pohodlné obchodovanie. Môžu dokonca použiť naše údaje o trhu s derivátmi, aby získali prehľad o svojich obchodoch. Povedal by som, že pre našich používateľov ponúkame pomerne veľa užitočných nástrojov. Na iných platformách to nemôžete mať.

A samozrejme, naša likvidita, samozrejme, patrí k najlepším burzám. Dobrá likvidita chráni našich používateľov pred extrémnymi trhmi.

Môžete stručne povedať, ako je systém OKEx navrhnutý tak, aby bol stabilný a spoľahlivý pre obchodníkov aj v nestabilných časoch?

Samozrejme! Urobili sme na tom veľa práce.

Ako líder v odbore sme nastavili extrémne vyššie štandardy pre naše obchodné systémy. Okrem aktualizácie nášho obchodného systému v auguste 2018 sme implementovali náš systém novej generácie Lightning 2.0 s popredným svetovým výkonom po viacerých aktualizáciách.

Nízka latencia a vysoká priepustnosť sú kľúčmi, ktoré zabezpečujú, aby naši používatelia mohli normálne obchodovať počas špičiek, ako je extrémna volatilita. A to je tiež tajomstvo, prečo sme prekonali pád verzie 3.12 – a to hlavne vďaka nášmu vylepšeniu systému.

Náš nový systém teraz dokáže pohodlne vybaviť najmenej 100 000 objednávok za sekundu. A náš riaditeľ pre finančné trhy Lennix sa tejto téme tiež venoval ďalej – https://medium.com/okex-blog/on-okex-lightning-2-0-674d47196721.

2. časť – Riadenie rizík

Aký vysoký pákový efekt ponúkate pre produkty Futures / Swaps / Options a ako zabránite manipulácii trhu s veľrybami?

Celý článok stojí za to, aby ste si prečítali náš systém riadenia rizík. Ale jednoducho povedané, vysvetlím viac možností, ktoré môžu byť pre mnohých obchodníkov nové.

Náš systém riadenia rizík pre trh OKEx Options pozostáva hlavne z ceny značky, cenového limitu, marží opcií a tiež z poistného fondu.

Marková cena odráža spravodlivú a objektívnu cenu aktív na trhu. Berieme odkaz na celkové trhové kotácie, aby sme určili spravodlivú trhovú cenu opčnej zmluvy, a použijeme ju na výpočet marží účtov a riadenie rizika platformy, aby sme minimalizovali riziká likvidácie vyplývajúce z manipulácie trhu..

Cenový limit je nastavený tak, aby obmedzoval rozsah cien objednávok na základe značkovej ceny diela. Je navrhnutý tak, aby chránil investorov a bránil manipulácii s trhom.

Kupujúci opcií sú viazaní maximálnym limitom ponukovej ceny, zatiaľ čo predajcovia sú viazaní minimálnym limitom požadovanej ceny. Marža opcie má zabezpečiť, aby obchodníci mohli po ukončení platnosti obchodovať normálne, konkrétne nákup, predaj, držba a vykonávanie opčných zmlúv..

Existuje marža objednávky, marža pozície a marža údržby. Posledné dve majú garantovať opcie, aby mali predajcovia dostatok finančných prostriedkov na uskutočnenie obchodov.

Poistný fond predstavuje záchrannú sieť na elimináciu rizika vrátenia cla v dôsledku rozsiahlej likvidácie pri extrémnej volatilite trhu.

Ak chcete porozumieť podrobnostiam nášho systému riadenia rizík, prečítajte si našu používateľskú príručku tu: https://okexsupport.zendesk.com/hc/en-us/sections/360007491391-OKEx-Coin-Margined-Options-User-Agreement-Guide

V prípade futures a swapov ponúkate maximálne stokrát pákový efekt na BTC a niečo okolo 50-násobne za altcoiny?

Áno, hlavné obchodné páry sú až 100x a altcoiny sa pohybujú od 20x do 50x.

Ako OKEx stimuluje likviditu na trhoch? Má spoločnosť OKEx interných tvorcov trhu, aby zabezpečili dôsledné poskytovanie likvidity? Čo môžu ľudia urobiť, ak majú záujem o zabezpečenie likvidity na OKEx?

Naša trhová mikroštruktúra je dobre definovaná, aby motivovala obchodníkov k poskytovaniu skutočnej likvidity a zároveň udržiavala nízke poplatky pre obchodníkov pri otváraní pozícií. Máme rôzne programy tvorby trhu zamerané na rôzne úrovne tvorcov trhu naprieč rôznymi nástrojmi.

Preto na rozdiel od našich kolegov spoločnosť OKEx nemá interných tvorcov trhu a neexistuje riziko, že by interní tvorcovia trhu využili popredné toky klientov, zneužili inventár klientov na obrátenie alebo likvidačný lov..

Náš príjem je z poplatkov, nie z obchodovania s pnl. Nemáme interné obchodné oddelenie. Napriek tomu máme veľmi transparentný program trhových značiek, ktoré majú poskytovatelia likvidity k dispozícii. Pokojne pošlite e-mail na adresu [chránené e-mailom] na ďalšiu diskusiu.

Máte viac poisťovacích fondov, jeden na každý trh a spolu ich momentálne je viac ako 75 miliónov dolárov.

Veríme, že dostatok poistného fondu naznačuje úroveň riadenia rizika výmeny. Kombinácia existujúceho poisťovacieho fondu OKEx a systému riadenia rizík, vrátane systému odstupňovanej marže, značkovej ceny, cenového limitu atď., Nás skutočne robí dostatočne silnými na to, aby sme odolali všetkým extrémom, ktoré sa môžu na kryptotrhu stať..

Ako vidíme, niektoré extrémne udalosti na trhu, ako napríklad zrútenie z 12. marca, nás nesklamali. A čo viac, spotrebovali sme iba primerané množstvo poistného fondu, aby sme chránili zisk našich obchodníkov pred spätným získaním alebo automatickým znížením páky v dôsledku extrémneho trhu..

Informácie o Clawback vs. Auto-deleverage – OKEx v súčasnosti používa iba Auto-Deleverage (okamžité spätné vrátenie), ale nie spätné vrátenie socializovaných strát, správne?

V skutočnosti stále používame mechanizmus spätného získania strát zo socializovanej straty, ale veľmi zriedka. Vďaka nášmu dobre otestovanému systému riadenia rizík došlo k 0 vráteniu peňazí pri neustálych výmenách medzi všetkými našimi digitálnymi aktívami uvedenými na trh od spustenia viac ako roka.

Pokiaľ ide o futures kontrakty, za posledných 1,5 roka nedošlo k vráteniu peňazí medzi hlavnými digitálnymi aktívami, ako sú BTC, EOS a ETH. V našom združení poisťovacích fondov bolo zhromaždených 3 070 BTC, 1,6 milióna EOS a 42 000 ETH. Po zavedení riešení na riadenie rizík, ako je systém odstupňovanej úrovne údržby, značková cena a cenový limit, už neexistuje žiadna spätná väzba na ďalšie aktíva.

Preto je obchodovanie futures a swapov na OKEx pod ochranou nášho spoľahlivého systému riadenia rizík a poistného fondu v hodnote 80 miliónov dolárov pomerne bezpečné. Pretože spätné vymáhanie a ADL sú veľmi nepravdepodobné (povedal by som takmer 0% možnosti), váš zisk je s vami v bezpečí.

Ako je na tom systém OKEx, pokiaľ ide o správu klientskych prostriedkov?

Používatelia a bezpečnosť sú na špičkovej úrovni, či už ide o bezpečnosť finančných prostriedkov, obchodovanie, údaje a ochranu súkromia. Prijímame multisig studenú peňaženku, aby sme rozdelili naše aktíva na zhruba 500 BTC na jednu peňaženku, aby sme neniesli žiadnu jednu studenú peňaženku s enormným množstvom aktív a aby sa naše riziká rozložili a lepšie spravovali.

Takže, žiadna túžba založiť nejaký "SAFU" fond?

Pokiaľ ide o bezpečnostný fond, nezriadili sme konkrétny fond a nepredali sme ho médiám. Môžem vás však ubezpečiť, že máme viac ako dostatočnú rezervu na riešenie akýchkoľvek neočakávaných situácií.

Máme dlhoročné skúsenosti v bezpečnostnej technike a na ochranu finančných prostriedkov sme vyvinuli vlastné horúce a studené peňaženky a technológie multi-sig. Zatiaľ s hrdosťou môžem povedať, že máme čisté záznamy o žiadnom narušení bezpečnosti. Sme si istí, že si v budúcnosti udržíme čistý štít.

Príde viac AMA

Dajte nám vedieť o akejkoľvek téme, ktorej sa chcete venovať!

Zakaždým, keď dokončíme AMA, cítime sa veľmi ohromení a ohromení tým, ako dychtivo sa naše komunity chcú dozvedieť viac o nás. Ako už bolo povedané, ďalšie stretnutia AMA budú naďalej prichádzať. Ak máte nejaké skvelé nápady na túto tému, ktoré môžeme pokryť, neváhajte a dajte nám vedieť na našich sociálnych sieťach. Až do nabudúce šťastné obchodovanie!

Sledujte OKEx dňa:

 

https://twitter.com/OKEx

 https://www.facebook.com/okexofficial/

 

https://www.linkedin.com/company/okex/

 

https://t.me/OKExOfficial_English

 

https://www.reddit.com/r/OKEx/

 

https://www.instagram.com/okex_exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map